Obserwuj mnie!

Witaj drogi czytelniku! Miło mi Cię widzieć w moich skromnych progach! Jeśli masz konto Google i chciałbyś być ze wszystkim na bieżąco, to zapraszam do obserwacji :) Zakładka do tego celu znajduje się na dole po prawej stronie. Życzę miłego przeglądania :)

niedziela, 19 kwietnia 2015

Najciekawsze książki z mojego życia#2


Nie jestem jakąś maniaczką czytania książek ale nie mogę też skłamać mówiąc, że nie czytam, bo tak nie jest. Mam zapełnioną całą swoją półkę książkami i znajdzie się tam parę naprawdę ciekawych tytułów, które szczerze mogę polecić. Chciałabym się nimi dzisiaj podzielić. Oczywiście pewna seria(o której oczywiście wspomnę i ci, którzy mnie znają, zapewne już wiedzą o jaką chodzi) jest także dla ludzi o mocnych nerwach. Bardzo interesuję się psychologią, dlatego lubię czytać i oglądać czasem naprawdę chore rzeczy, wykraczające poza granice naszej psychiki. Chociażby jak Srbski Film, ale o nim nie miałam zamiaru nawet wspominać, bo to bardziej film pornograficzny z fabułą.

1.
SERIA ''PISANE PRZEZ ŻYCIE''
Jeśli ktoś lubi czytać prawdziwe i smutne historie, to są to książki dla Was. Autorką jest głównie Cathy Glass, ale występują również inne pisarki. Cathy jest opiekunką zastępczą i opowiada ona o dzieciach, które przyjmuje do siebie do domu. Są to powieści bardzo poruszające serce i mają w w sobie wiele bólu, smutku i krzywdy. Reszta autorek opowiada o swoich wydarzeniach, które miały miejsce paręnaście lat temu. Tematami przewodnimi oraz problematyką, która jest poruszana głównie są akty seksualne, przemoc, molestowanie i podobne tego typu rzeczy.
Nie jestem pewna która książka, ale jest taka jedna u mnie w domu na półce, która naprawdę poruszyła moje serce, ponieważ od początku do końca było w niej tyle bólu i tego zła, które spotkało tą dziewczynkę. Wydaje mi się, że najwięcej ze wszystkich dzieci przecierpiała.
UWAGA SPOILER
Wokół ciemność. Oślepia mnie błysk fleszy. Leżę na stole naga i słyszę śmiechy wokół mnie. Jest dużo mężczyzn. Butelki stukają się o siebie i wytwarza się odgłos. Nie wiem co się dzieje, ale nagle czuję ogromny ból. Spoglądam w dół i widzę tylko kawałek butelki. Błysk fleszy. Ponownie. Czuję, że to rozdziera moje ciało na wpół. Nie słyszę już nic, może tylko przytłumione głosy. Wciąż ciemno. Jest mi zimno, a stół taki chłodny.
KONIEC SPOILERU
To nie jest fragment z książki. To jest mój opis początku. Starałam się Wam ją chociaż trochę przybliżyć. Mam nadzieję, że mi się udało i może zaciekawiłam. Bardzo możliwe, że Was to śmieszy, bo mogliście wyobrazić sobie tą sytuację, ale tak naprawdę tutaj nie ma nic do śmiechu. Takie osoby nie powinny w ogóle czytać takich rzeczy, ponieważ zapewne jeszcze nie dojrzali do takich historii. Więc jeśli Was rozśmieszyłam, to lepiej nie czytajcie :)

Tytuły z serii, które posiadam w domu i któraś z nich zawiera ten oto powyższy kawałek tekstu
''Dziecko ulicy''
''Pokochaj mnie, mamo''
''Skrzywdzona''
''Uprowadzone''
''Najsmutniejsze dziecko''
''Okaleczona''
''Zniszczone dzieciństwo''
''Ukryty''

2.
OKSA POLLOCK
Pierwszą część dostałam od swojej przyjaciółki na urodziny, bo uważała, że bardzo mi się spodoba. Trafiła bardzo dobrze, bo od razu zakochałam się w tej serii :)
Jest to fantastyka bardzo charakterystyczna dla mnie, jeśli już o tym mowa. Pojawia się tu połączenie świata fantastycznego z rzeczywistym, co ostatnio jest bardzo popularne i w mojej książce również to występuje. Cóż mogę jeszcze powiedzieć? Lekka, przyjemna, szybko się czyta i jest dużo fajnych rzeczy ze świata magii :)

3.
Ulysses Moore
Jedyna seria kryminalna, która naprawdę mi podpasowała. Nie lubię czytać nudnych książek, gdzie nigdy nie wiem o co chodzi, wszystko jest strasznie pogmatwane i tak dalej. Ta seria jest naprawdę genialna i jeśli nawet ktoś nie lubi takiego gatunku to szczerze polecam! :) Słownictwo nie jest ubogie ale też nie ma dużego zakresu, przez co każdy zrozumie co jest tam napisane. Nie mamy także długich opisów krajobrazu na pół strony, czego ja bardzo nie lubię.

To wszystko, mam nadzieję, że zaciekawiłam i zachęciłam do przeczytania owych książek. Miłego wieczoru, ja niestety mam randkę z matematyką :)

3 komentarze:

 1. fajne zdjęcia. ostatnio miałam niedobór książek i zachęciłaś mnie do ich przeczytania
  zapraszam i obserwuję
  http://haniaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest trochę błędów. Na tak dużą dziewczynkę i tak krótką formę - odrobinę za dużo.

  Nie uważasz, że czytelnik zasługuje na to, byś sprawdziła tekst i przygotowała się do jego napisania? Przykładowo przez skonkretyzowanie, w której z wymienionych książek znajduje się wspomniany fragment. Jestem pewna, że nie zajęłoby ci to dłużej, niż 15 minut.

  Słownictwo nie jest ubogie, ale także nie ma dużego zakresu? Jeśli już, to zasobu, a w ogóle książki nie słyną z tego, żeby dysponowały zasobami. Co innego ich autorzy.

  Przecinki, przecinki, przecinki.

  A, jeszcze jedno... Możesz opowiedzieć o książkach, które wzbudziły w tobie poczucie, że popularnym ostatnio stało się łączenie światów fantastycznego z rzeczywistym? Ciekawa jestem, co to za cudowne dzieła. I jakie "ostatnio" masz na myśli, bo na moje oko nie jest to trend, który po zapomnieniu wrócił do łask. Funkcjonuje tak samo intensywnie, jak i wcześniej. (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W swoich książkach szukałam tego tekstu przez dłuższy czas i do tej pory nie udało mi się go znaleźć. Myślisz, że nie próbowałam szukać? Zależy mi na czytelnikach i obchodzą mnie takie ''błahostki''.
   Poza tym ten tekst pisałam 2,3 godziny, a post leżał w kopii roboczej od tygodnia. Jakbym chciała jakieś nanieść poprawki, już dawno bym to zrobiła.
   Przecinki stawiam tam gdzie chcę, żeby czytelnik się zatrzymał. Fakt, interpunkcja jest ważna, ale w moim tekście to ja o tym decyduję.

   Jest dużo takich książek, a nawet i filmów. Nie powiedziałam, że są to cudowne dzieła, ale bardzo popularne...

   Mimo wszystko dziękuję za konstruktywną krytykę, następnym razem postaram się ażeby i Tobie, drogi czytelniku, przypadł do gustu mój tekst :)

   Usuń

Dziękuję za wszelkie komentarze :)